Проблема, над якою працює район:
Формування ціннісних орієнтирів і громадської самосвідомості особистості через активізацію виховної роботи в навчальних закладах.
Проблема, над якою працює школа:
Співробітництво педагогів і батьків щодо формування у дітей потреби у морально здоровому способі життя.
Виховна робота в школі - це цілісна структура,яка сприяє успішній діяльності виховання.
Виховна система школи передбачає реалізацію багатьох завдань:
Формування в учнів правової свідомості, виховання громадської відповідальності, культури поведінки та свідомої дисципліни.
Виховання відповідального ставлення до навчання та до праці, розширення політехнічного кругозору й підготовка до свідомого вибору професії. Фізичне удосконалення, зміцнення здоров’я й формування в учнів санітарно-гігієнічної культури. Формування в учнів естетичної культури, розвиток умінь створювати прекрасне навколо себе, розвиток художніх здібностей і талантів дітей. Виховання в учнів політичної свідомості, розвиток суспільної активності, формування основ громадянського світогляду. Для реалізації цих завдань у школі розроблений план виховної роботи навчального закладу та окремі плани класних керівників, які були затверджені на засіданні методичного об’єднання класних керівників.
Ці плани охоплюють всі напрямки виховання: патріотичне, правове, моральне, художньо-естетичне, трудове, фізичне, екологічне, превентивне та включають у себе календарні, традиційні шкільні свята, заходи,конкурси, «Комплексної програми профілактики злочинності і «бездоглядності», «Програми профілактики ВІЛ-інфекції», «Національної програми виховання учнів 1-11 класів», заходи щодо зміцнення моральності та утвердження здорового способу життя та ін.
ВИХОВНА РОБОТА
Виховання – багатогранний і складний процес, значення якого неможливо переоцінити. Він передбачає формування у дитини єдиної системи цінностей і соціальних компетенцій. А це і ставлення до себе і своїх батьків, відношення до природи, суспільства, своєї країни тощо.Метою виховної роботи школи є виховання громадянина України – носія цінностей та загальнолюдських надбань. |
Виховна система школи передбачає реалізацію наступних завдань:
Формування в учнів правової свідомості, виховання громадської відповідальності, культури поведінки та свідомої дисципліни.Виховання відповідального ставлення до навчання та до праці, розширення політехнічного кругозору й підготовка до свідомого вибору професії.Фізичне удосконалення, зміцнення здоров’я й формування в учнів санітарно-гігієнічної культури.Формування в учнів естетичної культури, розвиток умінь створювати прекрасне навколо себе, розвиток художніх здібностей і талантів дітей.Виховання в учнів політичної свідомості, розвиток суспільної активності, формування основ громадянського світогляду.
Формами організації виховної діяльності в школі є:
- Екскурсії на підприємства міста, до місцевого краєзнавчого музею, містами України.
- · Традиційні українські свята, уроки мужності, тематичні виставки, вахти пам’яті, зустріч з ветеранами Другої світової війни.
- · Бібліотечні дні, літературні конференції, інтелектуальні конкурси.
- · Учнівське самоврядування.
- · Робота педагогічного консультпункту для батьків та учнів, корекційна робота психолога та соціального педагога з учнями.
- · Співпраця із громадськими організаціями; правові лекторії і вікторини.
- · Виставки робіт учнів, концерти художньої самодіяльності, художні конкурси, шкільні традиційні свята.
- · Спортивні змагання, спартакіади з футболу та баскетболу, походи в довкілля, дні здоров’я.