Канікули

Канікули - це вихідні дні, які надаються громадянам тієї чи іншої країни відповідними державами органами. Розглянемо докладніше, що таке канікули і якими вони бувають.

Канікулами називається час для відпочинку від навчання чи основної діяльності. Наприклад, існують канікули шкільні та студентські, а також парламентські. Тривалість їх буває різною.

Схожим за смисловим значенням є поняття «відпустка», однак воно відрізняється тим, що відпускний період визначається для кожного працівника індивідуально. Рішення приймається на місцях - в компанії або установі, організації, де і працює співробітник. А ось дні канікул визначаються одночасно для великої групи людей: учнів, депутатів та ін.

Зазвичай період канікул приблизно зберігається з року в рік, але бувають і виключення. Припустимо, можуть призначити позаурочні зимові канікули, якщо погодні умови заважають відвідуванню школи. Подивитися календар канікулярних днів можна на сайті адміністративного органу, державної установи, який приймав відповідне рішення.

Зимові канікули

«Різдвяні канікули» (або «зимові канікули» в деяких країнах), включають як різдвяні і новорічні свята. Вони зазвичай тривають протягом 2-3 тижнів. Однак свято Різдва в Європі коротше, іноді два тижні або трохи менше. У південній півкулі Різдво у літньому періоді відпусток і розрив є набагато більшим (від шести до восьми тижнів). В Україні зимовий відпочинок триває 16-18 днів.

Весняні канікули

Проводяться у період Пасхи, у деяких країнах свято залежить від церковного календаря. В Україні весняні канікули зазвичай тривають до 9 днів.

Літні канікули

У всіх країнах, найдовша перерва у навчальному році літо, тривалістю від 5 до 14 тижнів. В Америці, Ірландії, Італії, Литві та Україні літні канікули, як правило, по три місяці, в порівнянні з шести до восьми тижнів, як у Великій Британії, Нідерландах і Німеччині.

Дата залежить від дня проведення останнього дзвоника та від розкладу іспитів. Зазвичай діти, які не здають іспити йдуть на відпочинок вже 25 травня. Інші можуть затриматися в школі до 1-3 червня. Літні канікули тривають, як правило, до 1 вересня.

Осінні канікули

Осінні канікули, є не у всіх країнах. В Україні осінні канікули тривають так само як і весняні, 9 днів.

/Files/images/0_aproforntatsya/maxresdefault.jpg