НМТ: КАЛЕНДАР ПРОВЕДЕННЯ

Наказом Міністерства освіти і науки України від 12 травня 2022 року № 434 затверджено календарний план організації та проведення у 2022 році національного мультипредметного тесту (НМТ).

НМТ – це тест для вступу на бакалаврський (магістерський для медиків) ступінь закладів вищої освіти у 2022 році.

Якщо ви протягом основного періоду реєстрації створили реєстраційну картку учасника ЗНО, ви є потенційним учасником НМТ.

Для того, щоб мати змогу взяти участь у НМТ ви маєте обов’язково на своїй Інформаційній сторінці з 20 травня до 7 червня підтвердити своє бажання проходити тестування й обрати із запропонованого переліку назву населеного пункту, у якому (або поблизу з яким) Ви плануєте перебувати в період проведення НМТ.

Ті випускники, які у визначений період не підтвердять своєї участі в НМТ, на жаль, не зможуть скласти тестування.

З 21 червня до 7 липня потрібно обов’язково обрати назву населеного пункту, де Вам було б зручно проходити НМТ.

12 травня стартує серія вебінарів з підготовки до НМТ

12 травня 2022 року Громадська спілка Освіторія та UNICEF Ukraine запускають щоденні безкоштовні вебінари з підготовки до національного мультипредметного тесту на платформі iLearn.

Під час вебінарів всі охочі зможуть дізнатися деталі вступної кампанії 2022 року, аспекти підготовки та складання НМТ, ознайомитися з виконанням тестових завдань, порадами досвідчених експертів щодо розподілу часу під час складання тесту тощо.

Розклад вебінарів (посилання) ,

переглядати записи можна наплатформі iLearn (посилання) або наYouTube-каналі (посилання).

Графік проведення НМТ-2022

Тестування проходитиме в три сесії:

  • основна: 18 липня – 10 серпня;
  • додаткова: 16–20 серпня;
  • спеціальна: 12–16 вересня.

Більше інформації дізнайтесь за посиланням

https://testportal.gov.ua/nmt-kalendar-provedennya/

/Files/images/0_2021_2022/0_a_nagorna/НМТ 1.png

/Files/images/0_2021_2022/НМТ -2022.png

Наказ МОН України від 16.05.2022 №443 «Про визнання таким, що втратив чинність, наказу Міністерства освіти і науки України від 02 листопада 2021 року №1166»

Пробне ЗНО-2022

/Files/images/0_2021_2022/0_a_nagorna/Пробне к.jpg

В Українському центрі оцінювання якості освіти оприлюднили дати проведення пробного ЗНО у 2022 році.

19 березня 2022 року відбудеться пробне тестування з української мови та української мови і літератури.
26 березня 2022 року - тестування з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, а також з іноземних мов (англійської, іспанської, німецької та французької).

У день проведення пробного ЗНО кожен зареєстрований учасник може скласти тест з одного навчального предмета.Результати пробного ЗНО-2022 для осіб, які введуть свої відповіді на спеціальному сервісі, буде оприлюднено на їхніх інформаційних сторінках.Так, 25 березня буде оприлюднено результати з української мови, української мови і літератури, а 1 квітня з усіх інших навчальних предметів.

Як відомо, участь у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні надає можливість майбутнім вступникам ознайомитись з процедурою проведення та відчути атмосферу «реального» тестування. Тестові завдання ПЗНО є аналогічними з тими, що використовуються під час зовнішнього оцінювання.

Реєстрація для участі у пробному ЗНО-2022 триватиме з 5 до 22 січня 2022 року.

Зареєструватися можна буде на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.

Важливо! Результати пробного ЗНО не будуть зараховані як оцінки за державну підсумкову атестацію та не будуть використані для участі в конкурсному відборі під час вступу до закладів вищої освіти.

Новини ЗНО-2022

/Files/images/0_2021_2022/0_a_nagorna/Рез1к.jpg

/Files/images/0_2021_2022/0_a_nagorna/Рез2к.jpg

/Files/images/0_2021_2022/0_a_nagorna/ЗНО1к.png

/Files/images/0_2021_2022/0_a_nagorna/ЗНО 2к.jpg

Графік проведення зовнішнього незалежного оцінювання визначається згідно з затвердженим Міністерством освіти календарним планом проведення зовнішнього незалежного оцінювання навчальних досягнень осіб, які виявили бажання вступати до закладів вищої освіти у 2022 році.

У 2022 році зовнішнє незалежне оцінювання розпочнеться 23 травня з фізики, також у травні випускники шкіл складуть тести з хімії та української мови, української мови та літератури. ЗНО з інших предметів відбудеться з 1 по 17 червня 2022 року.

Дати проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2022 року
Назва предметуДата проведення
Фізика23 травня (понеділок)
Хімія26 травня (четвер)
Українська мова31 травня (вівторок)
Українська мова та література31 травня (вівторок)
Математика03 червня (п'ятниця)
Іспанська мова06 червня (понеділок)
Німецька мова06 червня (понеділок)
Французька мова06 червня (понеділок)
Англійська мова07 червня (вівторок)
Історія України10 червня (п'ятниця)
Географія14 червня (вівторок)
Біологія17 червня (п'ятниця)
Оголошення результатів ЗНО

Оголошення результатів учасників зовнішнього тестування з усіх предметів відбудеться не пізніше 30 червня 2022 року

Розгляд апеляційних заяв щодо результатів зовнішнього незалежного оцінювання розпочнеться з дня офіційного оголошення результатів.

Апеляційні заяви від учасників тестування, яких не задовольнили отримані результати ЗНО, будуть розглядатись, починаючи з дня оголошення результатів кожного тесту.

Додаткова сесія ЗНО для учасників, які не змогли взяти участь у основній сесії тестування з поважних причин, пройде у період з 23 червня до 15 липня 2022 року.

Оголошення результатів учасників додаткової сесії зовнішнього незалежного оцінювання відбудеться не пізніше 20 липня 2022 року.

Український центр оцінювання якості освіти затвердив характеристики сертифікаційних робіт ЗНО, що визначають особливості тестів з кожного предмета.

Інформація про особливості тестів з різних предметів допоможе майбутнім учасникам тестування при підготовці до іспитів. Зокрема, характеристика кожного тесту визначає його структуру, кількість та типи завдань, час на виконання завдань, кількість балів, що можна отримати, правильно виконавши всі завдання тесту. Загалом структура тестів з більшості предметів залишилася незмінною.

Водночас зміни стосуватимуться тесту ЗНО з математики. Зокрема, тест профільного рівня з математики відтепер міститиме 32 завдання замість 34. Також буде скорочений час на роботу над тестом з 210 до 180 хвилин.

Окрім того, незначних змін зазнала структура тесту з хімії, який у 2022 році складатиметься з 50 завдань замість 52.

Безкоштовний подкаст до ЗНО з української літератури

Освіта.ua разом з Артуром Пройдаковим, учителем української мови й літератури, який є переможцем Global Teacher Prize Ukraine у 2021 році, підготували серію подкастів з підготовки до ЗНО.

У коротких випусках подкасту Артур Пройдаков розповідає про важливі аспекти творів, які включені до програми ЗНО з української літератури, а також акцентує увагу на особливостях тестових завдань з літератури. Експерт із підготовки до ЗНО ділиться лайфхаками, що допоможуть отримати додаткові бали під час складання тесту, і розповідає «секрети» тестових завдань з української літератури.

Кожен подкаст присвячений окремому автору, твори якого передбачені програмою ЗНО, знайомить з особливостями та коротким змістом цих творів, а також розповідає про їхні стильові характеристики, які необхідно знати учаснику для успішного складання тесту. Подкасти допоможуть учасникам тестування 2022 року зручно та будь-де готуватися до ЗНО з української літератури.

На сайті доступні тридцять вісім випусків подкасту, присвячені всім темам, передбаченим програмою

Особливості тестів у 2022 році

Наказом Міністерства освіти і науки України від 05 травня 2021 року № 498 врегульовано проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2022 року:

-затверджено перелік навчальних предметів, із яких у 2022 році проводиться зовнішнє незалежне оцінювання;

-окреслено принципи зарахування результатів державної підсумкової атестації, проведеної у формі зовнішнього незалежного оцінювання;

-установлено строки проведення зовнішнього незалежного оцінювання;

-визначено підходи щодо встановлення результатів державної підсумкової атестації та зовнішнього незалежного оцінювання.

Зовнішнє незалежне оцінювання 2022 року проводитиметься

з 23 травня до 15 липня 2022 року

з 13 навчальних предметів:

- українська мова,

- українська мова і література,

- математика (завдання рівня стандарту), математика,

- історія України,

- біологія,

- географія,

- фізика,

- хімія,

- англійська, іспанська, німецька, французька мови.

Результати ЗНО за шкалою 1-12 балів із чотирьох навчальних предметів зарахують як оцінки за державну підсумкову атестацію освітнього рівня повної загальної середньої освіти для учнів (студентів) закладів загальної середньої, професійної (професійно-технічної), вищої освіти, які у 2022 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти.

У 2022 році випускники складатимуть обов’язкове ДПА у формі ЗНО
з української мови,
математики,
історії України або іноземної мови
та ще з одного предмету на вибір.

Максимально учасники зможуть пройти п’ять тестувань ЗНО бюджетним коштом. Окрім п’яти гарантованих державою тестів, учасник зможе додатково за бажанням скласти тестування з інших предметів за власні гроші.

Кiлькiсть переглядiв: 173